the happy financial profit first

Mijn mening over Profit First

Profit First: Volgens de cover ‘een simpel systeem om je bedrijf te transformeren van een cash-eating monster in een money-making machine’. Wat is mijn mening over deze methode om de financiën van je bedrijf te beheersen? 

Veel positieve reacties

Allereerst: zodra ik op social media aankondigde dat ik Profit First aan het lezen was, kreeg ik ontzettend veel reacties. Ik was verbaasd over hoeveel ondernemers deze methode al toepassen.

Bovendien kreeg ik voornamelijk positieve verhalen te horen over hoe eenvoudig het was, hoeveel meer winst ze door deze methode hadden kunnen maken en hoe blij ze ervan werden.

Hier en daar ook een kritische noot, maar over het algemeen was iedereen die ik sprak heel positief over het boek en de methode. Voor mij des te meer reden om het boek snel uit te lezen en mijn eigen mening erover te vormen.

De methode – de rekeningen

De methode is inderdaad eenvoudig. De schrijver Mike Michalowicz vertelt vanuit zijn eigen ervaringen met meerdere bedrijven hoe hij het roer om heeft gegooid en van in ieder bedrijf een ‘money-making machine’ kan maken.

Het principe van de vijf rekeningen

Natuurlijk is het super Amerikaans geschreven (‘als jullie niet doen wat ik zeg, ga je sowieso failliet’), maar kijk je verder dan dat, dan is dit grofweg de methode die Mike voorschrijft:

Je verdeelt je ontvangen geld over vijf rekeningen, namelijk de ontvangsten, winst, salaris eigenaren, belastingen en kosten rekeningen. Daarnaast dien je twee aanvullende spaarrekeningen te openen waar je niet zo makkelijk aan kunt komen. Dit zijn de rekeningen ‘winst aanhouden’ en ‘belastingen aanhouden’.

Allocatie van je ontvangsten

Je bepaalt allocaties vanuit je ontvangsten rekening naar je andere rekeningen. Deze allocatie percentages zijn in het begin misschien nog niet ideaal, maar dan heb je iets om naar toe te werken.

Twee keer per maand las je een moment in om de percentages over te maken naar de verschillende rekeningen, facturen te betalen etc. Je neemt eerst de winst uit je bedrijf, je betaalt jezelf eerst. Daarna alloceer je de rest volgens de percentage zoals je die bepaalt hebt.

Mijn mening

Het principe dat Mike hanteert is dat bedrijven over het algemeen heel erg gericht zijn op groei en dat deze groei voornamelijk zit in groei van omzet. Maar wat Mike terecht aanhaalt is dat groei in omzet misschien leuk is, maar wanneer je dit doet tegen een te lage marge, je hier veel te weinig aan overhoudt. Beter is om er dan voor te zorgen dat je je kosten zo laag mogelijk houdt, zodat je van iedere verdiende euro ook meer overhoudt.

Groei is niet altijd goed

Dit raakt ook meteen het punt waar ik het ook met Mike eens ben: word heel erg bewust van je geldzaken, let op je uitgaven. Geld dat je niet hebt, kun je ook niet uitgeven. Ook als is het voor een verwachte groei.

Stoffige boekhouders

De methode is inderdaad eenvoudig, dat was ook een reactie die ik veel te horen kreeg van andere Profit First enthousiastelingen. En dat is hij inderdaad ook. Mike haalt flink uit naar stoffige boekhouders die moeilijke termen gebruiken die niet aansluiten bij hoe een ondernemer écht denkt.

Ingewikkelde boekhoudtermen komen er in de Profit First methode niet aan te pas. De eenvoud zit er met name in dat je vooral kijkt naar cash flow. Dus wat staat er nu op mijn bankrekening, wat verwacht ik de komende tijd binnen te krijgen en welke rekeningen moet ik betalen. Heel simpel, maar heel effectief.

Ga ik het gebruiken?

In het boek heeft Mike het meerdere keren over ouderwetse boekhouders die Profit First niet snappen (ik voel me verder niet aangesproken). En het klopt dat deze methode tegen alles indruist wat ik als financial heb geleerd. Maar technisch gezien klopt het wel wat hij zegt. Bovendien heeft Mike ook op alle ja-maar en van mijn kant wel een weerwoord. Zo hield ik tijdens het lezen een lijstje bij met al mijn bezwaren, maar die heeft hij gedurende het boek allemaal kunnen weerleggen.

Want hoe zit het bijvoorbeeld met grote investeringen die je wilt gaan doen? Dan open je een nieuwe rekening!

En hoe zit het dan met belastingen? Daar heb je een aparte rekening voor waar je niet aan mag komen.

Argumenten genoeg om mij als die-hard accountant te kunnen overtuigen.

Mijn argumenten om Profit First niet te implementeren

Toch ga ik deze methode voor mijn eigen boekhouding niet gebruiken en dat is om deze redenen:

  • Mijn eigen methode is altijd al sterk gericht op cash flow. Ik weet precies wat er in komt en wat eruit gaat, waardoor ik ook weet wanneer een bepaalde uitgave verantwoord is. Ik houd dit allemaal netjes bij en kom hierdoor ook nooit voor onverwachte verrassingen te staan.
  • Mike geeft in het begin aan dat er niemand is die dagelijks zijn boekhouding checkt. Nou ik wel dus. Ik weet iedere dag hoeveel er op mijn rekening staat. Doe je dit niet dagelijks? Dan zorgt de Profit First methode wel voor bewustwording van je financiën en vooral je uitgavenpatroon.
  • Ik heb natuurlijk wel gekeken hoe financieel gezond mijn bedrijf was door de huidige allocatie percentages te vergelijken met de gewenste percentages. Hier kwam mijn onderneming goed doorheen. Mijn eigen methode zorgt er dus voor dat ik niet onnodig veel geld uitgeef en mezelf ook voldoende salaris uitkeer.
  • Je kosten zo laag mogelijk houden is leuk, maar zorgt er ook voor dat je meer belasting moet betalen. Nu wil ik graag winst, maar aan de andere kant zie ik het ook niet zitten om heel hard te bezuinigen en vervolgens een groot gedeelte van deze extra winst aan de Belastingdienst te moeten afdragen. Bovendien komt Mike over als een gruwelijk saaie vent waar je niet echt lekker mee uit eten gaat (ja, naar de friettent kan er nog wel vanaf).
  • Ik vind dat wanneer je iets doet, je het goed moet doen. En in het geval van Profit First betekent dat: je doet het helemaal of je doet het niet, dus niet half-half en bijvoorbeeld wel gebruik maken van de verschillende rekeningen, maar dan in Excel. Dat vindt Mike gelukkig zelf ook en dat ben ik met hem eens: je kunt niet alleen gedeelten implementeren en dan verwachten dat het hetzelfde effect heeft.

Al met al denk ik dat het een prima methode is voor ondernemers die niet dagelijks met hun administratie bezig willen zijn (iedere ondernemer behalve ik dus).

Mijn tip: blijf wel altijd zelf nadenken en doe nooit zomaar iets ‘omdat Mike van Profit First het zegt’.

Nieuwsgierig naar Profit First (aff link)?

[bol_product_links block_id=”bol_5a79a02da70f3_selected-products” products=”9200000072250219″ name=”Profit First” sub_id=”Mike Michalowicz” link_color=”003399″ subtitle_color=”000000″ pricetype_color=”000000″ price_color=”CC3300″ deliverytime_color=”009900″ background_color=”FFFFFF” border_color=”D2D2D2″ width=”250″ cols=”1″ show_bol_logo=”0″ show_price=”1″ show_rating=”1″ show_deliverytime=”1″ link_target=”1″ image_size=”1″ admin_preview=”1″]

Mijn mening over profit first

Nieuwste video's

De auto op de zaak zetten of privé? Wat is het verschil? 

Als je de auto op de zaak hebt staan, wil dat zeggen dat je de auto investeert en op je balans zet. Alle autokosten zijn aftrekbaar. Dus denk aan tankkosten, onderhoudskosten, verzekering en belasting. Je hebt ook te maken met afschrijving van de auto omdat deze op de balans staat. Dit zal en groot gedeelte van de autokosten zijn. Daar staat tegenover dat je bijtelling betaalt. Je betaalt bijtelling als je 500 km per jaar of meer privé met de auto rijdt. 

Een andere keuze is je privé auto zakelijk rijden. Voor zakelijke ritten mag je dan 23 cent per kilometer in rekening brengen. Dit in rekening brengen aan je onderneming doe je door dit als autokosten en privé storting te boeken. Als je kiest voor de privé auto, dan zijn alle autokosten privé. Dus ook bijvoorbeeld parkeren en onderhoud. 

Voor de BTW moet je opnieuw de keuze maken of er sprake is van een auto van de zaak of privé. Dit kan ook gevolgen hebben voor je keuze. 

Wil je nu weten wat het meest voordelig is? De auto op de zaak zetten, kosten aftrekken, maar bijtelling betalen? Of de auto privé rijden, alle kosten privé betalen, maar zakelijke kilometers in rekening brengen? Download dan de template 'auto van de zaak of privé 2025' via thehappyfinancial.com/templates

#zzp #ondernemen #belasting #freelance #zakelijk #thehappyfinancial #fy #moneytok #auto #lease #mobiliteit

———————————————————
💸Meer informatie over the happy financial en mijn blogs (+300) waarin ik financiën leuk en begrijpelijk maak:

✅Blog: http://thehappyfinancial.com
✅Instagram: https://www.instagram.com/thehappyfinancial/
✅LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/marjanheemskerk/
✅TikTok: https://vm.tiktok.com/ZMNXQGb9g/ 
✅Pinterest: https://nl.pinterest.com/happyfinancial/pins/
———————————————————
🔢 Template downloaden? 
https://thehappyfinancial.com/templates/ 
———————————————————
👩🏼‍🏫 Online college volgen? 
Kijk dan hier voor het programma: https://thehappyfinancial.com/online-colleges/
———————————————————
📊Gebruikmaken van e-Boekhouden.nl? Het boekhoudpakket dat ik zelf ook gebruik kun je nu 15 maanden gratis proberen via deze link: https://www.e-boekhouden.nl/thehappyfinancial-special?prtnr=8719-youtube&utm_source=www.thehappyfinancial.nl&utm_medium=affiliate&utm_campaign=clicks.nu-8719&utm_content=youtube
———————————————————
📔Startersbundel: De praktische gids voor startende ondernemers en de 4 meest gebruikte templates voor startend zzp'ers: 
https://thehappyfinancial.com/e-books/ 
———————————————————
💌 Hoi, 
Leuk dat je kijkt! Mijn naam is Marjan Heemskerk en ik blog en vlog over financiën. Aan de ene kant over personal finance, aan de andere kant voor ondernemers. Ik werk sinds 2008 als accountant (registeraccountant) en vanuit die ervaring ondernemers over hun financiën geadviseerd. Mijn doelstelling is om geldzaken leuk en begrijpelijk te maken.

De auto op de zaak zetten of privé? Wat is het verschil?

Als je de auto op de zaak hebt staan, wil dat zeggen dat je de auto investeert en op je balans zet. Alle autokosten zijn aftrekbaar. Dus denk aan tankkosten, onderhoudskosten, verzekering en belasting. Je hebt ook te maken met afschrijving van de auto omdat deze op de balans staat. Dit zal en groot gedeelte van de autokosten zijn. Daar staat tegenover dat je bijtelling betaalt. Je betaalt bijtelling als je 500 km per jaar of meer privé met de auto rijdt.

Een andere keuze is je privé auto zakelijk rijden. Voor zakelijke ritten mag je dan 23 cent per kilometer in rekening brengen. Dit in rekening brengen aan je onderneming doe je door dit als autokosten en privé storting te boeken. Als je kiest voor de privé auto, dan zijn alle autokosten privé. Dus ook bijvoorbeeld parkeren en onderhoud.

Voor de BTW moet je opnieuw de keuze maken of er sprake is van een auto van de zaak of privé. Dit kan ook gevolgen hebben voor je keuze.

Wil je nu weten wat het meest voordelig is? De auto op de zaak zetten, kosten aftrekken, maar bijtelling betalen? Of de auto privé rijden, alle kosten privé betalen, maar zakelijke kilometers in rekening brengen? Download dan de template 'auto van de zaak of privé 2025' via thehappyfinancial.com/templates

#zzp #ondernemen #belasting #freelance #zakelijk #thehappyfinancial #fy #moneytok #auto #lease #mobiliteit

———————————————————
💸Meer informatie over the happy financial en mijn blogs (+300) waarin ik financiën leuk en begrijpelijk maak:

✅Blog: http://thehappyfinancial.com
✅Instagram: https://www.instagram.com/thehappyfinancial/
✅LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/marjanheemskerk/
✅TikTok: https://vm.tiktok.com/ZMNXQGb9g/
✅Pinterest: https://nl.pinterest.com/happyfinancial/pins/
———————————————————
🔢 Template downloaden?
https://thehappyfinancial.com/templates/
———————————————————
👩🏼‍🏫 Online college volgen?
Kijk dan hier voor het programma: https://thehappyfinancial.com/online-colleges/
———————————————————
📊Gebruikmaken van e-Boekhouden.nl? Het boekhoudpakket dat ik zelf ook gebruik kun je nu 15 maanden gratis proberen via deze link: https://www.e-boekhouden.nl/thehappyfinancial-special?prtnr=8719-youtube&utm_source=www.thehappyfinancial.nl&utm_medium=affiliate&utm_campaign=clicks.nu-8719&utm_content=youtube
———————————————————
📔Startersbundel: De praktische gids voor startende ondernemers en de 4 meest gebruikte templates voor startend zzp'ers:
https://thehappyfinancial.com/e-books/
———————————————————
💌 Hoi,
Leuk dat je kijkt! Mijn naam is Marjan Heemskerk en ik blog en vlog over financiën. Aan de ene kant over personal finance, aan de andere kant voor ondernemers. Ik werk sinds 2008 als accountant (registeraccountant) en vanuit die ervaring ondernemers over hun financiën geadviseerd. Mijn doelstelling is om geldzaken leuk en begrijpelijk te maken.

YouTube Video VVVUOE5EY3pBY0NDYkZEV0VFNHNlX2xnLkZscWp4Q0F6SWRZ

Auto op de zaak of toch privé

the happy financial 29/05/2025 08:00

Behaal je in 2025 een winst uit onderneming met je eenmanszaak van 60K? 

Dan betaal je daar 14,6K euro aan belasting over. 

Wil je dit voor je eigen cijfers kunnen uitrekenen? Download dan de template 'opzij zetten voor je belasting' via thehappyfinancial.com/templates

#ondernemen #ondernemerstips #belastingvoordeel #belasting #eenmanszaak #zakelijk #freelance #thehappyfinancial

———————————————————
💸Meer informatie over the happy financial en mijn blogs (+300) waarin ik financiën leuk en begrijpelijk maak:

✅Blog: http://thehappyfinancial.com
✅Instagram: https://www.instagram.com/thehappyfinancial/
✅LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/marjanheemskerk/
✅TikTok: https://vm.tiktok.com/ZMNXQGb9g/ 
✅Pinterest: https://nl.pinterest.com/happyfinancial/pins/
———————————————————
🔢 Template downloaden? 
https://thehappyfinancial.com/templates/ 
———————————————————
👩🏼‍🏫 Online college volgen? 
Kijk dan hier voor het programma: https://thehappyfinancial.com/online-colleges/
———————————————————
📊Gebruikmaken van e-Boekhouden.nl? Het boekhoudpakket dat ik zelf ook gebruik kun je nu 15 maanden gratis proberen via deze link: https://www.e-boekhouden.nl/thehappyfinancial-special?prtnr=8719-youtube&utm_source=www.thehappyfinancial.nl&utm_medium=affiliate&utm_campaign=clicks.nu-8719&utm_content=youtube
———————————————————
📔Startersbundel: De praktische gids voor startende ondernemers en de 4 meest gebruikte templates voor startend zzp'ers: 
https://thehappyfinancial.com/e-books/ 
———————————————————
💌 Hoi, 
Leuk dat je kijkt! Mijn naam is Marjan Heemskerk en ik blog en vlog over financiën. Aan de ene kant over personal finance, aan de andere kant voor ondernemers. Ik werk sinds 2008 als accountant (registeraccountant) en vanuit die ervaring ondernemers over hun financiën geadviseerd. Mijn doelstelling is om geldzaken leuk en begrijpelijk te maken.

Behaal je in 2025 een winst uit onderneming met je eenmanszaak van 60K?

Dan betaal je daar 14,6K euro aan belasting over.

Wil je dit voor je eigen cijfers kunnen uitrekenen? Download dan de template 'opzij zetten voor je belasting' via thehappyfinancial.com/templates

#ondernemen #ondernemerstips #belastingvoordeel #belasting #eenmanszaak #zakelijk #freelance #thehappyfinancial

———————————————————
💸Meer informatie over the happy financial en mijn blogs (+300) waarin ik financiën leuk en begrijpelijk maak:

✅Blog: http://thehappyfinancial.com
✅Instagram: https://www.instagram.com/thehappyfinancial/
✅LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/marjanheemskerk/
✅TikTok: https://vm.tiktok.com/ZMNXQGb9g/
✅Pinterest: https://nl.pinterest.com/happyfinancial/pins/
———————————————————
🔢 Template downloaden?
https://thehappyfinancial.com/templates/
———————————————————
👩🏼‍🏫 Online college volgen?
Kijk dan hier voor het programma: https://thehappyfinancial.com/online-colleges/
———————————————————
📊Gebruikmaken van e-Boekhouden.nl? Het boekhoudpakket dat ik zelf ook gebruik kun je nu 15 maanden gratis proberen via deze link: https://www.e-boekhouden.nl/thehappyfinancial-special?prtnr=8719-youtube&utm_source=www.thehappyfinancial.nl&utm_medium=affiliate&utm_campaign=clicks.nu-8719&utm_content=youtube
———————————————————
📔Startersbundel: De praktische gids voor startende ondernemers en de 4 meest gebruikte templates voor startend zzp'ers:
https://thehappyfinancial.com/e-books/
———————————————————
💌 Hoi,
Leuk dat je kijkt! Mijn naam is Marjan Heemskerk en ik blog en vlog over financiën. Aan de ene kant over personal finance, aan de andere kant voor ondernemers. Ik werk sinds 2008 als accountant (registeraccountant) en vanuit die ervaring ondernemers over hun financiën geadviseerd. Mijn doelstelling is om geldzaken leuk en begrijpelijk te maken.

YouTube Video VVVUOE5EY3pBY0NDYkZEV0VFNHNlX2xnLnlkQl9aOUlHRUNZ

60k winst met je eenmanszaak in 2025

the happy financial 27/05/2025 08:00

Van loondienst baan naar zzp gedurende het jaar: waar moet je op letten?

Start je als zzp’er gedurende 2025? Heel veel succes en plezier met ondernemen! Ben jij ook een van de zzp’ers die start per 1 mei, 1 augustus of 1 september van dit jaar? En heb je de maanden daarvoor in loondienst gewerkt? Dan zijn er een aantal zaken om rekening mee te houden als zzp’er ten aanzien van belasting. 

Zo moet je namelijk over je zzp winst nog zelf belasting betalen. 

Hoeveel je moet betalen, kun je snel uitrekenen met de template "parttime zzp" die je kunt downloaden via thehappyfinancial.com/templates

Nog een aandachtspunt: om in aanmerking te komen voor de ondernemersaftrekposten (startersaftrek en zelfstandigenaftrek), dien je wel minimaal 1.225 uur aan je bedrijf te besteden (het urencriterium). 
Het aantal uren wordt niet naar rato teruggerekend. Start je bijvoorbeeld per 1 juni met je bedrijf, dan heb je 7 maanden de tijd om deze 1.225 uur te behalen. 

#zzp #loondienstnaarzzp #zzpstart2025 #belasting #bedrijfstarten


———————————————————
💸Meer informatie over the happy financial en mijn blogs (+300) waarin ik financiën leuk en begrijpelijk maak:

✅Blog: http://thehappyfinancial.com
✅Instagram: https://www.instagram.com/thehappyfinancial/
✅LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/marjanheemskerk/
✅TikTok: https://vm.tiktok.com/ZMNXQGb9g/ 
✅Pinterest: https://nl.pinterest.com/happyfinancial/pins/
———————————————————
🔢 Template downloaden? 
https://thehappyfinancial.com/templates/ 
———————————————————
👩🏼‍🏫 Online college volgen? 
Kijk dan hier voor het programma: https://thehappyfinancial.com/online-colleges/
———————————————————
📊Gebruikmaken van e-Boekhouden.nl? Het boekhoudpakket dat ik zelf ook gebruik kun je nu 15 maanden gratis proberen via deze link: https://www.e-boekhouden.nl/thehappyfinancial-special?prtnr=8719-youtube&utm_source=www.thehappyfinancial.nl&utm_medium=affiliate&utm_campaign=clicks.nu-8719&utm_content=youtube
———————————————————
📔Startersbundel: De praktische gids voor startende ondernemers en de 4 meest gebruikte templates voor startend zzp'ers: 
https://thehappyfinancial.com/e-books/ 
———————————————————
💌 Hoi, 
Leuk dat je kijkt! Mijn naam is Marjan Heemskerk en ik blog en vlog over financiën. Aan de ene kant over personal finance, aan de andere kant voor ondernemers. Ik werk sinds 2008 als accountant (registeraccountant) en vanuit die ervaring ondernemers over hun financiën geadviseerd. Mijn doelstelling is om geldzaken leuk en begrijpelijk te maken.

Van loondienst baan naar zzp gedurende het jaar: waar moet je op letten?

Start je als zzp’er gedurende 2025? Heel veel succes en plezier met ondernemen! Ben jij ook een van de zzp’ers die start per 1 mei, 1 augustus of 1 september van dit jaar? En heb je de maanden daarvoor in loondienst gewerkt? Dan zijn er een aantal zaken om rekening mee te houden als zzp’er ten aanzien van belasting.

Zo moet je namelijk over je zzp winst nog zelf belasting betalen.

Hoeveel je moet betalen, kun je snel uitrekenen met de template "parttime zzp" die je kunt downloaden via thehappyfinancial.com/templates

Nog een aandachtspunt: om in aanmerking te komen voor de ondernemersaftrekposten (startersaftrek en zelfstandigenaftrek), dien je wel minimaal 1.225 uur aan je bedrijf te besteden (het urencriterium).
Het aantal uren wordt niet naar rato teruggerekend. Start je bijvoorbeeld per 1 juni met je bedrijf, dan heb je 7 maanden de tijd om deze 1.225 uur te behalen.

#zzp #loondienstnaarzzp #zzpstart2025 #belasting #bedrijfstarten


———————————————————
💸Meer informatie over the happy financial en mijn blogs (+300) waarin ik financiën leuk en begrijpelijk maak:

✅Blog: http://thehappyfinancial.com
✅Instagram: https://www.instagram.com/thehappyfinancial/
✅LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/marjanheemskerk/
✅TikTok: https://vm.tiktok.com/ZMNXQGb9g/
✅Pinterest: https://nl.pinterest.com/happyfinancial/pins/
———————————————————
🔢 Template downloaden?
https://thehappyfinancial.com/templates/
———————————————————
👩🏼‍🏫 Online college volgen?
Kijk dan hier voor het programma: https://thehappyfinancial.com/online-colleges/
———————————————————
📊Gebruikmaken van e-Boekhouden.nl? Het boekhoudpakket dat ik zelf ook gebruik kun je nu 15 maanden gratis proberen via deze link: https://www.e-boekhouden.nl/thehappyfinancial-special?prtnr=8719-youtube&utm_source=www.thehappyfinancial.nl&utm_medium=affiliate&utm_campaign=clicks.nu-8719&utm_content=youtube
———————————————————
📔Startersbundel: De praktische gids voor startende ondernemers en de 4 meest gebruikte templates voor startend zzp'ers:
https://thehappyfinancial.com/e-books/
———————————————————
💌 Hoi,
Leuk dat je kijkt! Mijn naam is Marjan Heemskerk en ik blog en vlog over financiën. Aan de ene kant over personal finance, aan de andere kant voor ondernemers. Ik werk sinds 2008 als accountant (registeraccountant) en vanuit die ervaring ondernemers over hun financiën geadviseerd. Mijn doelstelling is om geldzaken leuk en begrijpelijk te maken.

YouTube Video VVVUOE5EY3pBY0NDYkZEV0VFNHNlX2xnLkd2YXdhWDFDQU5n

Van loondienst naar zzp gedurende het jaar

the happy financial 26/05/2025 08:00

Misschien vind je deze artikelen ook wel interessant

Wil jij ook direct goed aan de slag als zelfstandig ondernemer?

Download dan hier de startersbundel met het ebook ‘De Praktische Gids voor Startend Ondernemers’ en de 4 meest gebruikte Excel templates. Nu met 35% korting!